Breaking News

Výběr pneumatik by měl být pro vaši bezpečnost vždy vysokou prioritou

A picture containing text

Description automatically generated
letních pneumatik

Při výběru nových pneumatik pro vaše vozidlo musíte vždy věnovat dostatek času, abyste mohli zajistit, že získáte pneumatiky, které vašemu vozidlu poskytují vynikající bezpečnost a zvyšují požadovaný výkon vašeho vozidla. Někteří řidiči stále kupují stejnou značku a model, který již byl ve vozidle, když si je koupili, a dělá to dál. Není to vždy špatná strategie, ale samozřejmě se pneumatiky časem zlepšují a zavádějí se novější a vylepšené modely. Proto se chcete ujistit, že budete těžit z nejnovějších technologií pneumatik, které byly zavedeny.

Kromě toho se většina vozidel prodává s letními pneumatikami na vozidle, a pokud je zima, prodají vám sadu zimních pneumatik a namontují je před opuštěním zásuvky. Pokud je léto, můžete zimní pneumatiky přidat později. Zimní pneumatiky nejsou standardem dodávaným s vaším vozem, takže to nejsou pneumatiky, pro které byl vůz optimalizován. Takže i u první sady zimních pneumatik možná budete muset provést vlastní průzkum, abyste zjistili, které pneumatiky by byly pro vaše vozidlo nejlepší.

Na internetu existuje spousta informací a fór, kde můžete najít informace a chatovat s ostatními lidmi ve stejné situaci a poučit se z jejich zkušeností. To by vám mělo pomoci zjistit více o různých pneumatikách a o tom, jak dobře fungují na vašem konkrétním vozidle. Je důležité si uvědomit, že ne všechny pneumatiky jsou doporučeny pro elektrická vozidla, takže pokud máte, musíte najít pneumatiky doporučené pro dané použití.

Pomocí různých testů pneumatik, které provádějí nezávislé organizace nebo časopisy, zjistíte, jak se pneumatiky navzájem porovnávají. Poté se také můžete dozvědět, které značky pneumatik mají v testech tendenci se umisťovat vysoko. Ne všechny testy budou důležité pro vás a pro vaše řízení, proto je často dobré testy rozebrat a zjistit, kde byly pneumatiky testovány dobře a kde špatně.

Díky kombinaci informací s štítkem pneumatik EU, který je dodáván s každou pneumatikou prodávanou v rámci EU, můžete také zajistit optimalizaci pneumatik na základě jízdního pohodlí, spotřeby energie a bezpečnosti. U letních pneumatik to funguje přinejmenším velmi dobře, protože testy se provádějí v teplotním rozsahu letních pneumatik, takže u zimních pneumatik to nemusí být vždy reprezentativní. U zimních i letních pneumatik však chcete mít velmi nízký valivý odpor, který má vliv na spotřebu paliva. U letních pneumatik je důležitá přilnavost na mokru, zatímco u zimních pneumatik se chcete ujistit, že máte vynikající přilnavost na sněhu a ledu. To však nelze najít na štítku pneumatik EU, takže zde se musíte spolehnout na testy pneumatik a na to, jak dobře tam fungovaly.

Další informace o výběru pneumatik najdete na: https://www.nokiantyres.cz/